Hor sa za IT mládežou

Ako každý rok, tak aj ten súčasný, sa v Bratislave koná národné kolo súťaže JuniorInternet, v ktorej sa decká zo základných a stredných škôl naháňajú, kto urobil lepší web, grafiku alebo napísal krajší príbeh na pridelenú IT tému. Navyše túto jar je to všetko obohatené ešte aj o kategóriu mobilných aplikácií. A ako posledné štyri roky, tak aj tento sa vyberám na cestu naprieč celou našou Ficíliou, aby som sa tejto akcie zúčastnil. Síce už nie súťažne, ale len ako hosť.

Prečo som sa rozhodol takto skromne? Za uplynulých 360 dní (plus, mínus pár východov a západov Slnka) som neurobil žiaden projekt, s ktorým by som chcel predstúpiť pred hľadisko skúsených kritikov. Je to tak, za posledný rok som pracoval len na komerčných veciach, neurobil som nič vlastné :( Zdalo sa mi tiež vhodné nechať súperiť o predplatné PC Revue (a zopár bonusov) aj iných kadetov. Mne stačí, ak sa stretnem s mojími známymi, prehodím pár slov a podobne. Okrem toho musím pochváliť organizátorov za bravúrne načasovanie - tento rok to pekne zosúladili so začiatkom predaja novej generácie iPadu na Slovensku. Bravó.

Maturitu mám za sebou

Aspoň jej prvú časť. Externú formu. Či to bolo ťažké, či ľahké, o tom sa nechcem rozpisovať. Jediné, čo ma hnevalo bolo to, že niekto vo vláde si zmyslel, že všetci gymnazisti musia povinne pri cudzom jazyku maturovať z B2 úrovne. Pre mňa to bol menší problém, nakoľko posledné štyri roky som na takejto úrovni neštudoval. No nebolo to prvý a ani poslednýkrát, čo mi život hodil pod nohy nejaké to poleno. Teraz mi pekne krásne ostávajú približne dva mesiace do ústnej, a tak sa veselo môžem pustiť do prác na sebe, svojich projektoch, lepšom svete, etc…